Aistuva. Nuo Nemenčinės iki Ankštos Laumiaduobio. Bilietas į ekskursiją 04-27
Penktojoje Aistuvos ciklo ekskursijoje keliausime automobiliais apie 25 km į šiaurę, prie Asvejos (Alko) ežero, pakeliui aplankysim: Nemenčinės piliakalnį, Pučkalaukio pilkapius – lietuvių genties laidojimo vietą, mažai kam žinomą Sužionių piliakalnį ir paslaptingąjį Vyžukalnį, pastaraisiais metais archeologų po vandeniu tyrinėtą senovės tilto per Asveją vietą (iš Jonėnų kaimo pusės) ir Ankštos miške esantį įstabųjį Laumiaduobį.
Ekskursija prasidės 10 val. aikštelėje prie Nemenčinės autobusų stotelės, tuoj už senojo tilto per Nerį (WGS84: 54.846152, 25.465313).
Numatoma pabaiga apie 17 val.
Žygio vedlys Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.
Bilieto kaina – 20 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia).
Aistuva – pėsčiųjų žygių ir ekskursijų automobiliais ciklas. Kaskart patekėjus jaunam mėnesiui, leisimės į kelią ieškodami nežinomų, lankydami primirštas ir jau išgarsintas paveldo vietas.
Prieš daugelį metų, tikėtina, ruošdamasis pirmajai Rasų šventei Kernavėje, Jonas Trinkūnas – būsimasis Krivis Jaunius – parašė Aistuvą ir šioje vizijoje kalbėdamas apie gyvybės ratą, tai ką mes pasaulyje regime, jaučiame, prabilo ir apie nepaprastą kelionę per aisčių genčių gyvenamus kraštus. Aistuva – tai milžiniška šalis: gali eiti devynis kartus po tris dienas ir naktis per ošiančius miškus, neprieisi krašto. Tyvuliuoja ežerai tarpumiškėse, plaukia susimąsčiusios upės, žaliuoja laukai, vilnija javai. Dunkso piliakalniai, šviečia svetingos pilys. Prieik arčiau gardo, pilies, šventyklos – tokiais žodžiais Aistuvą pažinti ir pamilti kvietė J. Trinkūnas.
2025 m. trylikos kelionių ciklas prasidės Vilniuje, Šventaragio slėnyje ir ves šiaurės kryptimi. Kitados panašiai – per Nemenčinę, Giedraičius, Balninkus, Užpalius Dauguvos link vedė laisvasis kelias, paminėtas 1338 m. Gedimino prekybinėje sutartyje su Livonijos ordinu. Pirmieji keturi žygiai vyks pėsčiomis, o vėliau ir jau didesnius atstumus, įveiksime automobiliais. Tokiu būdu per metus pereisime, pažinsime protėvių paveldo kelią – pirmąjį iš daugelio, kuriuos dar tik ketiname atrasti ir šiais atradimais dalytis.
Kilus klausimų kreipkitės telefonu +370 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.
(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)
Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką